Legjelentősebb várható sportesemények – 2021

Mi a véleményed?
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

A tavalyi év a sportkedvelők számára meglehetősen lesújtó volt, hiszen a fanatikus szurkolók nemhogy élőben nézni nem tudták favorizált csapataik, sportolóik mérkőzéseit, de televízión keresztül sem volt lehetőségük megtekinteni őket. Talán az idei év kárpótol minket, hiszen ha az égiek is úgy akarják sportban, izomlázban, izzadtságban és élményekben gazdag sportév elé nézünk. Elhoztam nektek az idei év várhatóan legfontosabb sporteseményeit időrendben, tessék válogatni és már most bevésni őket a naptárba!

Január

8-17. Férfi és női röplabda Európa-bajnoki selejtező

11. Az Év Sportolója Gála

12. Férfi vízilabda világliga, negyeddöntő, Olaszország-Magyarország, Firenze

13-31. Férfi kézilabda-világbajnokság, Egyiptom

16-17. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Heerenveen

19-22. Női kosárlabda Euroliga, a Sopron Basket csoporttornája, Bourges

22-24. Rövidpályás-gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Gdansk

29-31. Szánkó-világbajnokság, Königssee

Február

1-5. Tenisz ATP Kupa, Melbourne

1-11. Labdarúgó klubvilágbajnokság, Doha

4. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Szlovákia-Magyarország

4-7. Női vízilabda Euroliga, selejtező

5-14. Bob- és szkeleton-világbajnokság, Altenberg

6-7. Tollaslabda országos bajnokság, Pécs

7. Amerika futball, Super Bowl, Tampa

8-21. Alpesisí-világbajnokság, Cortina d’Ampezzo

8-21. Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne

9. Női vízilabda világliga, Magyarország-Olaszország

9-21. Sílövő-világbajnokság, Pokljuka

11-14. Gyorskorcsolya-világbajnokság, Heerenveen

13-14. Összetett atlétikai országos bajnokság, BOK Csarnok

16-24. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő

18-22. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtezőtorna, Kijev (négy mérkőzés)

20-21. Fedett pályás atlétikai országos bajnokság, BOK Csarnok

22-III.5. Koronglövő világkupaverseny, Kairó

23-27. Evezős ergométeres világbajnokság (virtuális)

23-III.7. Északisí-világbajnokság, Oberstdorf

26-III.8. Olimpiai kvalifikációs légfegyveres Európa-bajnokság, Lohja

27. Férfi vízilabda Eurokupa, nyolcaddöntő, első mérkőzések

Március

1-5. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, 4-7. forduló

1-7. Asztalitenisz, csapat-világbajnokság, Puszan

3-11. Súlyemelő Európa-bajnokság, Moszkva

4-7. Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság, Torun

5-7. Rövidpályás-gyorskorcsolya világbajnokság, Dordrech

6. Férfi vízilabda Eurokupa, nyolcaddöntő, visszavágók

9. Férfi vízilabda világliga, elődöntő

9-17. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók

13-14. Téli dobó Európa-kupa, Leiria

13-14. Női röplabda Magyar Kupa négyes döntő, később kijelölendő helyszín

16. Női vízilabda világliga, Magyarország-Franciaország

17. Férfi vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, első mérkőzések

19-21. Női kézilabda olimpiai selejtezőtorna, Győr

20. Férfi vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, visszavágók

20-28. Sportlövő világkupa-verseny, Újdelhi

21. Forma-1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne

20-28. Női curling-világbajnokság, Schaffhausen

22-28. Műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság, Stockholm

24-31. Labdarúgó U21-es Európa-bajnokság csoportköre, Magyarország és Szlovénia

25. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Lengyelország

28. Labdarúgó vb-selejtező: San Marino-Magyarország

28. Gyorsaságimotoros-vb, Katari Nagydíj, Losail

28. Forma-1, Bahreini Nagydíj, Szahír

31. Labdarúgó vb-selejtező: Andorra-Magyarország

Április

3. Férfi vízilabda Eurokupa, elődöntő, első mérkőzések

3-11. Férfi curling-világbajnokság, Ottawa

5-7. Evezős európai olimpiai kvalifikációs verseny, Varese

6-7. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések

7-17. Női A csoportos jégkorong-világbajnokság, Halifax és Truro

8-10. Szinkronkorcsolya-világbajnokság, Zágráb

9-11. Evezős Európa-bajnokság, Varese

10. Férfi vízilabda Eurokupa, elődöntő, visszavágók

10-11. Férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntő

11. Forma-1, Kínai Nagydíj, Sanghaj

11. Gyorsaságimotoros-vb, Argentin Nagydíj, Termas de Rio Hondo

13. Férfi vízilabda világliga, döntő

13. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő sorsolás

13-14. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók

13-18. Tenisz Fed Kupa-döntő, Budapest

16-27. Puska, pisztoly világkupaverseny, Csangvon

17. Férfi vízilabda Eurokupa, döntő, első mérkőzés

18. Gyorsaságimotoros-vb, Egyesült Államok Nagydíja, Austin

19-25. Birkózó Európa-bajnokság, Katowice

19-23. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, 8-10. forduló

20. vagy 21. Női kézilabda világbajnoki selejtező, 1. mérkőzés

21-25. Torna Európa-bajnokság, Bázel

22-26. Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, London

24. vagy 25. Női kézilabda világbajnoki selejtező, visszavágó

27-28. Ladarúgás, Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések

30. vagy 1. Női vízilabda Euroliga, négyes döntő

Május

IV.24-1. Vegyespáros curling-világbajnokság, később kijelölendő helyszín

IV.30-1. Női vízilabda Euroliga, négyes döntő

2. Gyorsaságimotoros-vb, Spanyol Nagydíj, Jerez

4-5. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

4-6. Kajak-kenu válogatóverseny

5. Labdarúgó Magyar Kupa döntője, Puskás Aréna

6-9. Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Szófia

7-9. Kajak-kenu szlalom olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság, Ivrea

7-9. Kajak-kenu maratoni ob és Eb-válogató, Győr

7-17. Koronglövő világkupa-verseny, Lonato

8-9. Női kézilabda Európa-liga, négyes döntő

9. Labdarúgó OTP Bank Liga utolsó fordulója

9. Forma-1, Spanyol Nagydíj, Barcelona

10-14. Szinkronúszó Európa-bajnokság, Budapest

10-16. Műugró Európa-bajnokság, Budapest

12-13. Kajak-kenu olimpiai pótkvalifikációs verseny, Szeged

12-16. Nyíltvízi úszó Európa-bajnokság, Budapest

12-16. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny

13-16. Öttusa világkupadöntő, Szöul

14-16. Kajak-kenu világkupa, Szeged

15-16. Női kézilabda Magyar Kupa négyes döntő

16. Gyalogló csapat Európa-bajnokság, Podebrady

16. Gyorsaságimotoros-vb, Francia Nagydíj, Le Mans

16-18. Evezős olimpiai kvalifikációs verseny, Luzern

17-23. Úszó Európa-bajnokság, Budapest

17-27. Női kosárlabda Európa-bajnokság, Strasbourg és Valencia

19-23. Karate Európa-bajnokság, Porec

20-23. Kajak-kenu világkupa, Barnaul

21. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő sorsolás

21-VI.6. Jégkorong-világbajnokság, Minszk és Riga

22-23. Férfi kézilabda Európa-liga négyes döntő

23-VI.6. Francia nyílt teniszbajnokság, Párizs

23-VI.6. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság, Eszék

23. Portugál-rali, a világbajnokság 4. versenye, Porto

23. Forma-1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo

26. Labdarúgó Európa-liga döntője, Gdansk

27. Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés

27-29. Aerobik világbajnokság, Baku

28-30. Kajak-kenu válogatóverseny (olimpiai és Eb), Szeged

29. Labdarúgó Bajnokok Ligája döntője, Isztambul

29-30. Nyíltvízi úszók olimpiai kvalifikációs verseny, Fukuoka

29-30. Női kézilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő, Budapest

30. Gyorsaságimotoros-vb, Olasz Nagydíj, Mugello

30-VI. 6. Pályaíjász Európa-bajnokság, Antalya

31-VI. 6. Labdarúgó U21-es Európa-bajnokság egyenes kieséses szakasza, Magyarország és Szlovénia

Június

Olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, később kijelölendő időpontban és helyszínen

V.21-6. Jégkorong-világbajnokság, Minszk és Riga

V.23-6. Francia nyílt teniszbajnokság, Párizs

V.23-6. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság, Eszék

V.30-6. Pályaíjász Európa-bajnokság, Antalya

V.31-6. Labdarúgó U21-es Európa-bajnokság egyenes kieséses szakasza, Magyarország és Szlovénia

3. Férfi kézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés

3-5. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Hannover

3-6. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Duisburg

3-10. Cselgáncs-világbajnokság, Budapest

6. Szardínia-rali, a világbajnokság 5. versenye, Szardínia

6. Forma-1, Azeri Nagydíj, Baku

6. Gyorsaságimotoros-vb, Katalán Nagydíj, Barcelona

7-13. Öttusa-világbajnokság, Minszk

8-17. Futócéllövő-világbajnokság, Chateauroux

9-13. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Várna

11-13. Karate, olimpiai kvalifikációs torna, Párizs

11-14. Kajak-kenu válogatóverseny

11-VII.10. Labdarúgó Copa America, Argentína és Kolumbia

11-VII.11. Labdarúgó Európa-bajnokság, Európa 12 városa

12-13. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Köln

13. Forma-1, Kanadai Nagydíj, Montreal

15. Labdarúgó Európa-bajnokág csoportkör: Magyarország-Portugália, Puskás Aréna

15-20. Vívó Európa-bajnokság, Plovdiv

18-20. Triatlon, sprint és váltó Európa-bajnokság, Kitzbühel

18-20. SUP-világbajnokság, Balatonfüred

19. Labdarúgó Európa-bajnokság csoportkör: Magyarország-Franciaország, Puskás Aréna

19-20. Atlétikai csapat Európa-bajnokság, 2. liga

20. Gyorsaságimotoros-vb, Német Nagydíj, Sachsenring

21-27. Asztalitenisz egyéni Európa-bajnokság, Varsó

21-VII.2. Puska, pisztoly világkupaverseny, Baku

22-VII.3. Férfi kézilabda junior világbajnokság, Magyarország

23. Labdarúgó Európa-bajnokság csoportkör: Németország-Magyarország, München

26-VII.18. Tour de France országúti kerékpáros körverseny

27. Kenya-rali, a világbajnokság 6. versenye, Naivasha

27. Forma-1, Francia Nagydíj, Le Castellet

27. Gyorsaságimotoros-vb, Holland Nagydíj, Assen

28-VII.11. Wimbledoni teniszbajnokság

Július

U16-os leány röplabda Európa-bajnokság, Magyarország és Szlovákia, később kijelölendő időpontban

VI.11-10. Labdarúgó Copa America, Argentína és Kolumbia

VI.11-11. Labdarúgó Európa-bajnokság, Európa 12 városa

VI.21-2. Puska, pisztoly világkupaverseny, Baku

VI.22-3. Férfi kézilabda junior világbajnokság, Magyarország

VI.26-18. Tour de France országúti kerékpáros körverseny

VI.28-11. Wimbledoni teniszbajnokság

3-4. Kajak-kenu paralimpiai és vb-válogató, Szolnok

4. Forma-1, Osztrák Nagydíj, Spielberg

4-11. Öttusa Európa-bajnokság, Nyizsnyij Novgorod

6. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár

8-11. Kajak-kenu maratoni Európa-bajnokság, Moszkva

10. Balaton-átevezés, Zamárdi

10. V4 országúti kerékpárverseny magyarországi szakasza

10-VIII.1. Labdarúgó Arany Kupa, később kijelölendő helyszínen

11. Gyorsaságimotoros-vb, Finn Nagydíj, KymiRing

18. Forma-1, Brit Nagydíj, Silverstone

18. Észt-rali, a világbajnokság 7. versenye, Tartu

23-VIII.8. XXXII. nyári olimpiai játékok, Tokió

Augusztus

Labdarúgó Európai Szuperkupa, Belfast, később kijelölendő időpontban

VII.10-1. Labdarúgó Arany Kupa, később kijelölendő helyszínen

VII.23-8. XXXII. nyári olimpiai játékok, Tokió

1. Forma-1, Magyar Nagydíj, Hungaroring

1. Finn-rali, a világbajnokság 8. versenye, Jyväskylä

11-15. Strandröplabda Európa-bajnokság, Bécs

14-IX.5. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny

15-IX.30. Férfi és női röplabda Európa-bajnokság, később kijelölendő időpontban

15. Gyorsaságimotoros-vb, Osztrák Nagydíj, Spielberg

17-22. Triatlon, a világbajnoki sorozat döntője, Edmonton

20-22. Kajak-kenu országos bajnokság és vb-válogató, Szolnok

20-22. Országúti kerékpáros junior világkupa, Magyarország

22. Brit-rali, a világbajnokság 9. versenye,

23-28. Egyetemi Világjátékok, Csengtu

24-IX.5. Paralimpia, Tokió

25-29. Hegyikerékpáros világbajnokság, Val di Sole

26-29. Lovastorna-világbajnokság, Nemzeti Lovarda

26-29. Férfi jégkorong olimpiai selejtezőtorna, Riga

29. Gyorsaságimotoros-vb, Brit Nagydíj, Silverstone

39. Forma-1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps

30-XI.12. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York

Szeptember

Férfi ökölvívó-világbajnokság, Belgrád, később kijelölendő időpontban

VIII.14-5. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny

VIII.15-30. Férfi és női röplabda Európa-bajnokság, később kijelölendő időpontban

VIII.24-5. Paralimpia, Tokió

VIII.30-12. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York

2. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Anglia

2-5. Négyesfogathajtó Európa-bajnokság, Kincsem Park

5. Labdarúgó vb-selejtező: Albánia-Magyarország

5. Forma-1, Holland Nagydíj, Zandvoort

8. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Andorra

8-9. Atlétikai Gyémánt Liga-döntő, Zürich

8-12. Országúti kerékpáros Európa-bajnokság, Olaszország

8-12. Kettesfogathajtó-világbajnokság, Kronenberg

11. Pályaíjász ob, később kijelölendő helyszínen

12. Gyorsaságimotoros-vb, Aragóniai Nagydíj, Alcaníz

12. Forma-1, Olasz Nagydíj, Monza

12. Chile-rali, a világbajnokság 10. versenye, Concepción

12-X.3. Futsal-világbajnokság, Litvánia

15-19. Kajak-kenu világbajnokság, Koppenhága

19. Gyorsaságimotoros-vb, San Marinó-i Nagydíj, Misano

21-26. Kajak-kenu szlalom világbajnokság, Pozsony

24-26. Aerobik Európa-bajnokság, Pesaro

26. Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi

28-X.3. Asztalitenisz csapat Európa-bajnokság, Kolozsvár

30-X.3. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Pitesti

Október

IX.12-3. Futsal-világbajnokság, Litvánia

IX.28-3. Asztalitenisz csapat Európa-bajnokság, Kolozsvár

IX.30-3. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Pitesti

1-3. Úszó világkupa, Berlin

2-10. Birkózó-világbajnokság, Oslo

3. Gyorsaságimotoros-vb, Japán Nagydíj, Motegi

3. Forma-1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr

6-10. Labdarúgó Nemzetek Ligája négyes döntő, Olaszország

7-9. Úszó világkupa, Budapest

9. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Albánia

9. Triatlon, Hawaii Ironman

10. Gyorsaságimotoros-vb, Thaiföldi Nagydíj, Buriram

10. Forma-1, Japán Nagydíj, Szuzuka

12. Labdarúgó vb-selejtező: Anglia-Magyarország

13-17. Pályakerékpáros világbajnokság, Asgabat

15-17. Triatlon, sprint és váltó világbajnokság, Bermuda

17-24. Evezős világbajnokság, Sanghaj

17-24. Torna-világbajnokság, Kitakjúsú

17. Spanyol-rali, a világbajnokság 11. versenye, Catalunya

21-23. Úszó világkupa, Doha

24. Gyorsaságimotoros-vb, Ausztrál Nagydíj, Phillip Island

25. Forma-1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin

26-31. Ritmikus gimnasztika világbajnokság, Kitakjúsú

28-30. Úszó világkupa, Kazany

31. Gyorsaságimotoros-vb, Malajziai Nagydíj, Sepang

31. Forma-1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros

November

Női ökölvívó-világbajnokság, később kijelölendő helyszínen és időpontban

12. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-San Marino

14. Gyorsaságimotoros-vb, Valenciai Nagydíj, Valencia

14. Forma-1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo

14. Japán-rali, a világbajnokság 12. (utolsó) versenye, Aicsi/Gifu

15. Labdarúgó vb-selejtező: Lengyelország-Magyarország

22-28. Tenisz Davis Kupa-döntő, Madrid

28. Forma-1, Szaúd-Arábiai Nagydíj, Dzsidda

December

Labdarúgó klubvilágbajnokság, Japán, később kijelölendő időpontban

2-19. Női kézilabda-világbajnokság, Spanyolország

5. Forma-1, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi

11-21. Téli Universiade, Luzern

13-18. Rövidpályás úszó-világbajnokság, Abu-Dzabi

13-I.03. – PDC Darts Világbajnokság

30. Négysáncverseny, Oberstdorf