A könyvek világnapja – könyvajánló a Pécsi Egyetemisták Magazinjának szerkesztőségétől

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

1995-ben az UNESCO kezdeményezésére megszavazták április 23-át a könyv és a szerzői jog világnapjaként. Az ünnepet 1996 óta minden évben több mint száz ország tartja meg, köztük Magyarország is. A világnap célja, hogy felhívják a figyelmet a könyvek szerepére és az olvasás fontosságára. Az ünnep alkalmából egy különleges könyvajánlóval készültünk olvasóinknak. Szerkesztőségünk most saját kedvenc olvasmányait ajánlja figyelmetekbe.

Varsányi Dorci: A Rubinvörös, Zafírkék és Smaragdzöld, Kerstin Gier féle trilógia a kedvencem. Egy időutazós, szerelmes történetet dolgoz fel, és nem bírtam letenni. Amikor volt időm még olvasni, három nap alatt kiolvastam mindhárom részét. Megvan az az érzés, amikor annyira szerelmesek egymásba a karakterek, hogy egyszerűen te is beléjük szeretsz? Velem pont ez történt. 

Tatai Kata: Számomra Janne Teller: Semmi című könyve volt meghatározó olvasmány. Nem hosszú könyv, de elképesztően sok dologra ébreszti rá az embert. Rádöbbentett, hogy a gyermekek mennyivel veszélyesebb dolgokra képesek, mint a felnőttek, mivel nem tudják még, hogy hol a határ. Ezt a könyvet annak ajánlom, aki azért erős idegzetű, bírja a strapát és jobban beleásná magát a gyermekpszichológiába.

Egresits Dominika: Tulajdonképpen bármelyik Agatha Christie könyvet ajánlani tudom, de ha választani kell, akkor az én kedvencem a Tíz kicsi néger. Zseniális az írónő, minden története változatos és fordulatos. Azt hinné az ember, hogy rájött egy rejtély kulcsára, de újabb és újabb csavarokkal szolgál a könyv. Bárkinek ajánlom igazából, aki szereti a krimiket, a váratlan fordulatokat és szeret nyomozni.


Kapornaki Júlia: Az én kedvenc könyvsorozatom a Füst és csont leánya című trilógia Laini Taylor tollából. Alapvetően egy fantasy történet, de sokkal több van mögötte, mint amit látni enged. Nehéz döntésekről, azok feldolgozásáról és elfogadásáról szól. Engem teljesen beszippantott a könyv, az első részt egy nap alatt kiolvastam. Most olvasom újra körülbelül negyedszerre. Felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt ajánlom, mert gyerekként a történet elvarázsol, felnőttként pedig megérted, mit is jelent valójában.

Ludas Blanka: Én Julia Quin: Bridgerton család című könyveit ajánlanám. Az első könyv tavaly jött ki sorozat formájában, és engem személy szerint nagyon elvarázsolt (a könyv és a sorozat is). Nagyon szeretem a régi stílusú dolgokat, mindig mondom, hogy rossz korba születtem, és amikor elolvastam egy részt, abban a világban találtam magamat, amiben élni szeretnék. Sokan nem várják a sorozat folytatását, mert abban nem fog szerepelni Daphne és Simon, de ha elolvasnák a többi kötetet, akkor nem lenne ilyen gond senkinél. Mindegyik könyv egy-egy testvér szerelmi életét mutatja be elég izgalmasan, tele fordulatokkal. Mikor kézbe vettem a könyveket, alig tudtam letenni őket. Aki szereti a romantikus regényeket, az szerezze be mind a nyolc kötetet!


Ferenczi Fanni: Nekem Dékány Dávid: Darwin motel című könyve a kedvencem. Világéletemben imádtam a verseket, és valahogy az ő könyvéből mindig akkor jött valami, amikor pont szükségem volt rá. Az éjjeliszekrényemen tartom, és rongyosra van olvasva.


Czakó Petra: Nekem az egyik kedvenc könyvem, amit mindenkinek ajánlanék, az Markus Zusak: A könyvtolvaj című könyve. A második világháború idején játszódik, viszont én alapból nem szeretem a háborús történeteket, de ez a könyv szokatlan szemszögből, a német hátországból mutatja be a dolgokat egy kislány szemével. Illetve az is nagyon sokat hozzátesz a háborús történethez, hogy a mesélő igazából a halál. Szerintem egy nagyon szép és inspiráló könyv.


Kovács Nóri: Én az összes Danielle Steel könyvet imádom. A legelső komolyabb könyv, amit nagymamámtól kaptam, az Erősebb a szeretetnél című romantikus regénye volt. Körülbelül 10-12 éves voltam, és még sírtam is a könyvön. A legjobb pedig, hogy majdnem az összes regényét filmesítették, és sokszor adják a Tv-ben is. Ha valaki szereti a romantikus, kedves kis történeteket, akkor mindenképpen muszáj Danielle Steel-t olvasnia.



Burka Eszter: Az én személyes kedvencem a Lány a vonaton. A regény stílusa végig izgalomban, kíváncsiságban tartja az olvasót, hogy mi lesz a folytatás.


Az én személyes kedvencem Mark Manson: A „lesz*rom” rafinált művészete című könyve. Az olvasó a könyv kezdetén azt gondolhatná, hogy egy újabb önismereti könyvet fog olvasni, azonban az író saját tapasztalatai által mutat számunkra egy sokkal boldogabb jövőt. Emellett nagyon alaposan fel van építve a sztori, és minden részhez külön történet tartozik, amiben rávilágít minket az író, hogy minden embernek ugyanazokkal a dolgokkal kell megküzdenie a mindennapokban. Számomra ez a könyv nagyon meghatározó és elgondolkodtató is volt.

Manapság a pdf fájlokban letöltött könyvek nagyobb népszerűségnek örvendenek, mint a hagyományos papír formájú, borítójú írások. Azonban április 23-a emlékeztet minket arra, hogy milyen is a valódi könyv, ami utánozhatatlan. Reméljük, a szerkesztőségünk által ajánlott könyvek közül olvasóink is találnak kedvükre való olvasmányt!

3 thoughts on “A könyvek világnapja – könyvajánló a Pécsi Egyetemisták Magazinjának szerkesztőségétől

Comments are closed.